Jak usprawnić pracę w firmie?

Korporacje, w których siedzibach pracuje kilkaset osób, muszą przywiązywać dużą wagę do kwestii związanych z zachowaniem bezpieczeństwa pracowników oraz mienia. Nic więc dziwnego, że coraz częściej inwestują w profesjonalny system kontroli dostępu. Dlaczego warto rozważyć jego wdrożenie?

Karta zamiast klucza

W każdym budynku, w którym pracuje dużo osób, znajdują się pomieszczenia z cennym wyposażeniem firmowym lub komputerami zawierającymi istotne dla rozwoju przedsiębiorstwa informacje. Kradzież sprzętu lub wyciek danych może przynieść firmie straty, a także zniszczyć jej wizerunek w oczach klientów oraz inwestorów, dlatego tak ważna jest ochrona najbardziej strategicznych pomieszczeń przed niepowołanymi osobami. Problematyczne dla przedsiębiorstw, które zatrudniają wielu pracowników szeregowych może też być ograniczenie dostępu do reprezentacyjnej części budynku, która stanowi miejsce spotkań menedżerów z kluczowymi kontrahentami. Zabezpieczenia wymagają również pomieszczenia, do których nie powinni wchodzić zewnętrzni goście, ponieważ ich obecność może niepotrzebnie zakłócić pracę specjalistów. Umożliwienie różnym grupom osób przebywanie w wyznaczonych dla nich obszarach jest możliwe, jeżeli firma wdroży system kontroli dostępu. Dzięki niemu pracownicy lub goście uzyskają dostęp jedynie do niektórych miejsc i to bez konieczności zatrudniania strażników, montowania domofonów lub zakładania dodatkowych zamków. Do otwierania wszystkich drzwi w budynku wystarczy jedynie imienna karta.

System kontroli dostępu
System kontroli dostępu (źródło: reset2.pl)

System kontroli dostępu – nowoczesne rozwiązanie dla firm

Wdrożenie systemu nie tylko zwiększy bezpieczeństwo pracowników oraz zabezpieczy firmę przed kradzieżą, ale również usprawni pracę w całym przedsiębiorstwie. Dzięki konieczności otwierania drzwi oraz przywoływania wind za pomocą kart elektromagnetycznych menedżer będzie mógł bowiem śledzić trasy, po których krążą członkowie jego zespołu. To z kolei pozwoli mu zbadać efektywność poszczególnych pracowników i lepiej zorganizować pracę w swoim dziale. System kontroli dostępu może także współpracować z rejestratorami czasu pracy i tym samym wspierać osoby z działu kadr w rozliczaniu nadgodzin oraz ewidencjonowaniu ewentualnych spóźnień.

Wprowadzenie nowoczesnego systemu może więc nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo pracowników i mienia, ale również zrewolucjonizować pracę w całej firmie. Coraz więcej dużych i średniej wielkości przedsiębiorstw wdraża więc u siebie tego typu rozwiązania, co z czasem przekłada się na wzrost efektywności zatrudnianych przez nie osób.

 

Pełnia możliwości w jednym pakiecie

Mając firmę można przyspieszyć pracę i znacznie oszczędzić inwestując w pakiet biurowy, który pozwoli na kontrolę stanu magazynowego, wystawianie rachunków i faktur, przeprowadzanie inwentaryzacji oraz przede wszystkim szybkie i proste generowanie jednolitego pliku kontrolnego, który jest obowiązkowy dla każdego przedsiębiorcy od stycznia tego roku. Programy biurowe pozwalają na wydrukowanie faktur, zapisu w pliku .pdf oraz natychmiastową wysyłkę faktury do klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *