Porównywarki kurierów – dlaczego warto korzystać z ich usług?

porównywanie cen kurierów

 

Sklepy online oferują towary w atrakcyjnej cenie, więc chętnie korzystamy z ich usług. Produkty są dostarczane do naszego domu za pośrednictwem firm kurierskich, co jest bardzo wygodne. Na portalach aukcyjnych sprzedajmy zaś przedmioty, które nie są nam potrzebne. Musimy jest zapakować i przesłać nabywcy, więc szukamy dobrego i sprawdzonego przewoźnika. Jak takiego znaleźć? Warto skorzystać z porównywarki firm kurierskich.

Czy warto wysyłać paczki za pośrednictwem poczty?porównywanie cen kurierów

Wielu z nas dochowuje wierności tradycyjnej firmie przesyłkowej, za pośrednictwem której od wielu lat przesyłamy listy i paczki. Poczta chce podążać z duchem czasu i modernizuje ofertę przesyłania paczek. Nadal jest tam jednak stosunkowo drogo, a czasami i najdrożej, ale warto skorzystać z porównywarki tanich kurierów, by tanio wysłać paczkę. Czasami wystarczy zrezygnować z usługi paczki priorytetowej, by koszty przesyłki były niższe. Opłacalne jest także wysyłanie paczek mniejszych, o wadze do 10 kg. Większy pakunek prześlemy taniej korzystając z usług firmy obsługujących przesyłki kurierskie.

Ile kosztują przesyłki kurierskie?

W naszym kraju możemy korzystać z usług wielu przewoźników i warto dokładnie przeanalizować ich ofertę. Cena zazwyczaj zależy od wielkości i wagi paczki, czasu, w jakim ma zostać dostarczona oraz miejsca odbioru (przesyłki krajowe i zagraniczne). Zwróćmy uwagę na wszystkie zapisy, gdyż firmy kurierskie często naliczają opłaty dodatkowe. Przed nadaniem paczki musimy poprawnie zmierzyć i dokładnie zważyć paczkę, by kurier nie doliczył opłaty za przekroczenie deklarowanej wagi i wielkości przesyłek kurierskich.

Jak porównać ofertę kurierów?

porównywarka kurierów
Porównywarki kurierów, takie jak https://www.globkurier.p/ pozwalają na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy.

Samodzielne przeglądanie ofert firm wysyłkowych jest czasochłonne. W związku z tym, warto skorzystać z porównywarek ofert, które pozwolą nam wybrać najlepszą opcję spośród co najmniej kilku przewoźników obecnych w systemie. Tego typu strony obsługują brokerzy kurierscy, czyli firmy pośredniczące, które korzystają z usług znanych fizycznych kurierów. Za pośrednictwem brokerów możemy zamówić usługę kurierską, a często możemy wynegocjować niższą cenę niż przy samodzielnym zamawianiu usługi u konkretnej firmy. Dzięki hurtowym zamówieniom usług, brokerzy mogą uzyskać niższe stawki za przewóz pojedynczej paczki. Korzystajmy z usług dużych i sprawdzonych platform, które wzbudzają zaufanie. Na stronach brokerów konieczne jest założenie konta, a darmowa rejestracja umożliwia śledzenie bieżącego stanu zamówienia i prostsze zamówienie kolejnej usługi w przyszłości.

Przesyłki kurierskie to wygodny sposób wysyłania towarów. Dokładnie zapakujmy i zważmy paczkę,
a na pewno nie zaskoczą nas żadne dodatkowe opłaty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *