Najlepsze programy do biura rachunkowego

Bez dobrych programów komputerowych do usprawnienia pracy księgowej ciężko wyobrazić sobie codzienne wykonywanie swoich obowiązków. Spora ilość możliwych opcji, szerokie spektrum działania oraz prosta obsługa – to najważniejsze cechy, jakimi powinny charakteryzować się dobre programy do biura rachunkowego. Które z nich jednak wybrać, aby być w pełni usatysfakcjonowanym?

Comarch Optima Start Mikrofirma

To zdecydowanie najmocniejsza pozycja w całym zestawieniu oraz jednocześnie najczęściej i najchętniej wybierany program do biura rachunkowego. Program przystosowany jest do obsługiwania małych oraz średnich działalności gospodarczych – zarówno handlowych, jak i stricte usługowych. Za pomocą tego programu można zintegrować prowadzone działania z płatnościami, jakich dokonują klienci czy są wykonywane wewnątrz firmy. To również nieskomplikowane narzędzie do wystawiania faktur oraz innych, niezbędnych dokumentów związanych ze sprzedażą. Co ciekawe, oprócz tego, że jest to jedna z najciekawszych propozycji tego rodzaju programów do biura rachunkowego, jest to jednocześnie jedna z najtańszych, dostępnych na rynku, opcji. Przy zakupie producent dołącza również podręczniki szkoleniowe w wygodnej formie elektronicznej.

Insert Biuro Rachunkowe

To kolejna propozycja skutecznego i prostego w obsłudze programu, za pomocą którego można poradzić sobie z dokumentacją finansową małych oraz średnich przedsiębiorstw. Program szybko znajduje sobie kolejnych zwolenników, co widać chociażby po liczbie biur rachunkowych, korzystających z tego rozwiązania – na chwilę obecną jest to zaszczytna liczba 12 500 biur w całej Polsce. W jego przypadku klientów nie zniechęca nawet stosunkowo wysoka cena – zdecydowanie wyższa od wszystkich innych, wcześniejszych propozycji.

DGCS Małe Biuro Rachunkowe

W tym przypadku klient ma do czynienia z bardziej zaawansowanym programem do biura rachunkowego. Za jego pomocą można bezproblemowo rozliczać aż do dziesięciu pracowników – z możliwością rozszerzenia o kolejnych.  W całym pakiecie DGCS Biuro Rachunkowe można znaleźć sprytne narzędzia, za pomocą których można poradzić sobie między innymi z prowadzeniem książki przychodów i rozchodów, ale też rozliczania ryczałtu, a nawet prowadzenia ewidencji kadrowo-płacowej, którą to posiada naprawdę niewielka ilość tego typu programów. Takie programy do biura rachunkowego jak ten wyposażone są również w możliwość wystawiania faktur sprzedażowych, obliczania deklaracji podatkowych PIT oraz VAT, do tego jest kompatybilny z najpopularniejszym chyba i najpowszechniej wykorzystywanym programem Płatnik. Dodatkowo pracuje w sieci komputerowej i zapewnia obsługę nieograniczonej ilości firm.

Mała Księgowość

Mówiąc o programach do biura rachunkowego nie można pominąć również tego niewielkiego programu, a w zasadzie aplikacji działającej w środowisku Windows. W tym przypadku również liczba obsługiwanych firm nie jest niczym ograniczona, co więcej, możliwa jest obsługa również spółek jawnych oraz cywilnych. Na podstawie wprowadzonych danych można tworzyć naprawdę rozbudowane zestawienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *