Meble, które powinny znaleźć się w każdym biurze

VIP office furniture

 

Do biurowego wyposażenia można zaliczyć nie tylko niezbędne urządzenia elektroniczne, ale również meble. Biurowe meble powinny być dobrej jakości, funkcjonalne i eleganckie. Przed ich zakupem należy rozważyć, do czego będą właściwie potrzebne oraz kto i w jaki sposób będzie z nich codziennie korzystał. Jakich mebli nie może zabraknąć w żadnym biurze?

 

Szafy i szafki

 

Praca w biurze wymaga posiadania odpowiedniego posortowania i przechowywania dużej ilości dokumentów. Muszą one mieć swoje miejsce – do tego właśnie potrzebne są różnego rodzaju szafy i szafki. Regały i półki sprawdzają się doskonale w roli organizera dokumentacji. Zamiast zwykłych szafek z półkami można zdecydować się na specjalne szafy kartotekowe, które posiadają kilka szuflad – w każdej z nich można przechowywać inny rodzaj dokumentów. Jeżeli jednak w biurze znajdują się dokumenty poufne, najlepiej zakupić szafkę ogniotrwałą, posiadającą centralny zamek. W ten sposób dostęp do przechowywanych w niej przedmiotów będą miały wyłącznie osoby posiadające klucz.

 

Komodapółki

 

Poza szafkami, w biurze przyda się też komoda do przechowywania drobnych przedmiotów, które należałoby mieć zawsze pod ręką, np. zapasowy papier do drukarki lub naczynia – kubki czy talerze. Oferta biurowych komód jest naprawdę szeroka, dlatego z łatwością można znaleźć model o designie, który pasuje do wystroju pomieszczenia. Komody, podobnie jak szafki, powinny być proste, ale też funkcjonalne oraz komfortowe. Przy zakupie warto zwracać uwagę na pojemność i jakość materiałów, z których mebel został wykonany.

 

Biurko

 

Biurko to kolejny mebel niezbędny w każdym biurze – to przy nim pracownicy spędzają wiele godzin każdego dnia, wypełniając swoje obowiązki. Dobrym wyborem są biurka z regulowaną wysokością – każdy pracownik będzie mógł dostosować mebel do swojego wzrostu. Dopasowane biurko sprawi, że siedząca przed nim osoba będzie przyjmować prawidłową pozycję siedzącą, co w dużym stopniu zapobiegnie pojawieniu się nieprzyjemnego bólu pleców.

 

Biurka trzeba również dobierać do elektronicznych urządzeń, jakie mają na nim stać. Jeśli w biurze znajdują się komputery stacjonarne, najlepiej wybrać mebel z wysuwaną półką na klawiaturę – korzystanie z komputera, a przede wszystkim pisanie, będzie wygodniejsze. W małych biurach sprawdzają się biurka skrętne – nie zajmują wiele przestrzeni, można je bez problemów ustawić, dopasowując do kątów pomieszczenia.

 

Fotel

 

Równie niezbędny co biurko jest także fotel – najlepszy będzie obrotowy. Cechy, jakie powinien mieć dobry fotel, to m.in. odpowiednio wysokie oparcie (dzięki czemu na fotelu będą mogły swobodnie siedzieć nawet bardzo wysokie osoby), ruchome i szerokie podłokietniki, stanowiące idealne podparcie dla rąk, a także możliwość regulacji wysokości siedziska. Warto zwracać również uwagę na to, czy fotel ma opcję regulowania oparcia i czy posiada podparcie dla lędźwiowego odcinka kręgosłupa, który pomaga utrzymać prawidłową postawę podczas pracy przy biurku. Sam wygląd fotela zależy w dużej mierze od wystroju wnętrza – najbardziej uniwersalne są fotele obite czarną tkaniną lub eko-skórą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *