Kurier bez umowy – co to znaczy?

porównywarka kurierow

Paczki kurierskie cieszą się dużą popularnością. Ludzie chętnie zamawiają produkty na stronach internetowych i są zadowoleni, że ich zakup zostanie dowieziony bezpośrednio do domu. Duże przedsiębiorstwa korzystają głównie z tego sposobu przesyłania towarów, jest to bowiem rozwiązanie szybkie, wygodne i bezpieczne. Istnieją jednak dwie możliwości wyboru usług kurierskich: bez podpisywania umowy lub z zawarciem umowy z kurierem.

Z umową czy bez?

Możliwość podpisania umowy z firmą kurierską mają osoby fizyczne, prowadzące działalność gospodarczą,  instytucje i organizacje posiadające osobowość prawną, a także małe firmy lub większe przedsiębiorstwa. Jeśli chodzi o osoby prywatne, mogą one podpisać umowę, korzystając z pośrednictwa oferowanego przez brokerów kurierskich.

Zalety kuriera bez umowy

Wybranie opcji kuriera bez umowy wiąże się z wieloma przywilejami. Pozwala ona wysyłać paczki w każdym terminie, korzystając z jednego lub z kilku przewoźników. Nie ma zatem ograniczenia co do czasu nadania paczki i wyboru konkretnej firmy kurierskiej, ponadto istnieje możliwość wybrania kilku przewoźników. Dodatkowo paczkę można wysłać z dowolnego miejsca w kraju, ponieważ nie trzeba umawiać się na podpisywanie umowy. Jest to zdecydowanie najszybsza z opcji dostarczenia przesyłki na czas.

Wady kuriera bez umowy

Kurier bez umowy to wariant, który posiada również negatywne strony. Po pierwsze nie ma szczegółowego określenia warunków, na jakich będzie się odbywała współpraca. Po drugie nie ma gwarancji i zabezpieczenia na papierze, że przesyłka trafi do adresata. Po trzecie kurier bez umowy zamawiany jest online, zatem nie ma pewności czy strona, z której usług się skorzystało jest prawdziwa, czy podszywa się pod nią oszust.

Zalety podpisania umowy z kurierem

Umowa zawarta z konkretną firmą kurierską jest zazwyczaj długoterminowa, może to być rok, a nawet i dłuższy okres. Podpisanie umowy gwarantuje, że usługa nie może być wykonana źle lub w ogóle niewykonana – odstępstwa od umowy nie mogą się zdarzać. Na umowie zawarte są wszystkie dane dotyczące zamawiającego, informacje o przedmiocie umowy, a także wszelkie niezbędne szczegóły o usłudze. Jest to zatem doskonałe zabezpieczenie dla firm.

Wady podpisywania umowy z kurierem

Podstawowym problemem podczas podpisywania umowy z wybraną firmą kurierską jest jej czasochłonność. W umowie wypełnia się mnóstwo rubryk, potrzebne są dokumenty do jej uzupełnienia, wszystko to wymaga uprzedniego przygotowania.

Porównywarka kurierów

Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które nie podjęły decyzji, z jakiej opcji dostawy skorzystają, jest posłużenie się porównywarką kurierów. Istnieje mnóstwo stron, na których można sprawdzić oferty poszczególnych firm kurierskich oraz porównać ich ceny, są to, np.: AlleKurier.pl czy Kurierem.pl. Porównywarka kurierów daje możliwość wpisania szczegółowych informacji na temat wysyłanego przedmiotu, jego wymiary, ciężar. Dodatkowo wybiera się opcje nadania i doręczenia paczki, a także fakt, czy chce się podpisywać umowę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *