Akcesoria pomocne w pracy w biurze

 

 Contemporary conference room

W biurze na co dzień wykorzystuje się szereg urządzeń i sprzętów o zróżnicowanych zastosowaniach. Coraz większą popularność zdobywają również wszelkiego rodzaju akcesoria służące do prezentacji wizualnych – tablice, rzutniki, wizualizery czy projektory. Na które z nich warto się zdecydować? Czym kierować się podczas podejmowania decyzji?

 

Jak wybrać tablicę interaktywną?

 

Prezentacja wizualna jest wykorzystywana jako narzędzie przekazu najczęściej podczas spotkań biznesowych, szkoleń czy konferencji. Dlatego też warto zadbać o odpowiedni sprzęt, przy pomocy którego można ją stworzyć. Dobrze sprawdzają się tablice interaktywne. Na pierwszy rzut oka przypominają wprawdzie zwykłe tablice, ale działają bardziej jak ekrany dotykowe, które można obsługiwać przy pomocy palca. Treść prezentacji wizualnej wyświetlana jest przy użyciu projektora. Samo urządzenie podłączane jest natomiast do komputera.

 

Tablice interaktywne są rozwiązaniem wciąż dość drogim, ale jednocześnie mają szereg zastosowań. Ponadto są narzędziem cały czas udoskonalanym i rozwijanym. Można je wykorzystywać zarówno jako ekran do projektora, jak i klasyczną tablicę. Ponadto niektórzy producenci mają w swojej ofercie specjalne przystawki, które umożliwiają zamianę zwykłej tablicy suchościeralnej w interaktywną. Nie jest wprawdzie tak precyzyjna, ale o wiele tańsza.

 

W sprzedaży jest kilka rodzajów tablic interaktywnych umożliwiających wyświetlanie prezentacji wizualnych. Ciekawe są w szczególności modele elektromagnetyczne, które działają równocześnie jako tablice suchościeralne, a przy tym odznaczają się wysoką rozdzielczością pokazywanego obrazu.

 

Czym jest wizualizer?

 

Prezentację wizualną można wyświetlić także dzięki wizualizerowi. To niewielkich rozmiarów urządzenie biurowe podłączane do komputera lub projektora, które umożliwia pokazanie na ekranie folii, karki lub przedmiotu przestrzennego. Wizualizer składa się zwykle z podstawki, źródła światła oraz ramienia z kamerą. Razem z tablicą interaktywną świetnie sprawdza się na wszelkiego rodzaju wykładach.

 

Wizualizer dostępny jest w wersji mobilnej lub stacjonarnej. Ta pierwsza jest kompaktowa i lekka, idealnie nadaje się więc także do transportowania na szkolenia czy konferencje. Tańszą alternatywą dla tego urządzenia jest klasyczny rzutnik slajdów czy foliogramów. Spełnia on swoje zadania bardzo dobrze, ale wymaga także dodatkowego nakładu pracy podczas przygotowywania potrzebnych materiałów.

 

A może flipchart?

Portrait Of Businesswoman Standing By Flipchart

Flipchart to nic innego jak klasyczna, biała tablica, która pozwala na pisanie markerami na jej powierzchni. Jest zazwyczaj lekka i zajmuje stosunkowo niewiele miejsca. Często wyposażona jest dodatkowo w zacisk na papier oraz w półkę przeznaczoną na markery. Tego typu tablica może zostać doskonałym uzupełnieniem tablicy interaktywnej. Na rynku dostępne są w chwili obecnej dwa rodzaje flipchartów suchościeralnych. Niemagnetyczne pozwalają na pisanie pisakami lub przypinanie kartek za pomocą zacisku. Z kolei modele magnetyczne pozwalają także na wykorzystanie akcesoriów magnetycznych.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *